LIETUVOS REGIONINĖ POLITIKA Home
en

VRM: gyventojai turi labiau domėtis savo savivaldybės veikla ir dalyvauti sprendimų priėmime

VRM: gyventojai turi labiau domėtis savo savivaldybės veikla ir dalyvauti sprendimų priėmime

Vidaus reikalų ministerijos, Lietuvos savivaldybių asociacijos ir „Transparency International“ Lietuvos skyriaus atstovai tarėsi dėl vadinamojo „dalyvaujamojo biudžeto“ ir jo naudingumo gyventojams. „Dalyvaujamasis biudžetas“ – tai būdas savivaldybei kartu su bendruomene spręsti dėl savivaldybės biudžeto lėšų panaudojimo, kai bendruomenės nariai patys siūlo idėjas savivaldybei ir balsuodami renka labiausiai patikusius projektus (sprendimus), kuriuos savivaldybė vėliau įgyvendina. Tai didina gyventojų pasitikėjimą vietos valdžia, kartu sudaro sąlygas savivaldybėms teikti gyventojų poreikius atliepiančias paslaugas, gerinti šių paslaugų kokybę.

Susitikimo metu vidaus reikalų viceministrė Sigita Ščajavienė, vidaus reikalų viceministras Arnoldas Abramavičius, LSA direktorė Roma  Žakaitienė ir „Transparency International“ Lietuvos skyriaus vadovas Sergejus Muravjovas diskutavo apie savivaldybių veiklos problemas, viešųjų paslaugų, atliepiančių gyventojų poreikius, spartesnį  diegimą, taip pat apie priemones, kurios paskatintų didesnį gyventojų įsitraukimą į vietos reikalų sprendimą.

„Veikdami bendrai, panaudodami turimas kompetencijas, analizuodami ir viešindami Lietuvos ir užsienio savivaldybių patirtis, sieksime, kad „dalyvaujamojo biudžeto“ idėja paskatintų gyventojus labiau domėtis savo savivaldybės veikla ir patiems aktyviai dalyvauti sprendimų priėmime, nes tai ir yra vietos savivaldos esmė“ – pažymėjo vidaus reikalų viceministrė Sigita Ščajevienė.

Diskusijų metu nuspręsta, kad Vidaus reikalų ministerijai, Lietuvos savivaldybių asociacijai ir Transparency International Lietuvos skyriui tikslinga koordinuoti veiksmus ir glaudžiau bendradarbiauti, skatinant „dalyvaujamojo biudžeto“ iniciatyvas, kartu – skaidrią, efektyvią  ir demokratinę valdyseną savivaldybėse.