LIETUVOS REGIONINĖ POLITIKA Home
en

Vidaus reikalų ministerija skelbia viešąją konsultaciją dėl INTEREG programų įgyvendinimo

Vidaus reikalų ministerija skelbia viešąją konsultaciją dėl INTEREG programų įgyvendinimo

Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerija skelbia viešąją konsultaciją dėl INTEREG programų įgyvendinimo. Vidaus reikalų ministerija yra atsakinga už INTERREG programų įgyvendinimą ir koordinavimą Lietuvoje, o Latvijos Respublikos aplinkos apsaugos ir regioninės plėtros ministerija, atlieka INTERREG VI-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos (toliau – Latvijos ir Lietuvos programa) vadovaujančiosios institucijos funkcijas. 

Atsižvelgiant į paskelbtas viešąsias konsultacijas, visuomenė š. m. rugpjūčio 10 d. yra kviečiama į diskusiją, taip pat prašoma aktyviai teikti savo siūlymus, pastebėjimus, bei komentarus dėl Latvijos ir Lietuvos programos dokumento projekto. Surinkta informacija ir pasiūlymai padės užtikrinti tinkamų ir subalansuotų sprendimų priėmimą ir padės identifikuoti tikslingas priemones šiai programai tinkamai suplanuoti ir įgyvendinti.

Diskusija vyks 2021 m. rugpjūčio 10 d. 13.00 val. (planuojama trukmė iki 15.30 val.).  Diskusija bus organizuojama virtualioje erdvėje, naudojantis ZOOM platforma ir vyks anglų kalba, todėl bus suteiktas sinchroninis vertimas į lietuvių ir latvių kalbas.

Nuoroda į renginį bus atsiųsta tik užsiregistravusiems dalyviams. Registracija į renginį vyksta iki š. m. rugpjūčio 8 d. čia: https://forms.gle/rkxP2JZeG2RatfC9A .

Daugiau informacijos: https://epilietis.lrv.lt/lt/konsultacijos/viesoji-konsultacija-del-2021-2027-m-interreg-vi-a-latvijos-ir-lietuvos-bendradarbiavimo-per-siena-programos-dokumento-projekto

Šiuo metu yra rengiamos 2021–2027 m. finansinio laikotarpio INTERREG programos. Europos Komisija patvirtino ir 2021 m. birželio 30 d. paskelbė reglamentus skirtus šioms programoms įgyvendinti, kuriuos galima rasti čia: https://ec.europa.eu/regional_policy/en/newsroom/news/2021/06/30-06-2021-cohesion-policy-regulation-2021-2027-published .

Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerija yra atsakinga už INTERREG programų įgyvendinimą ir koordinavimą Lietuvoje, o Latvijos Respublikos aplinkos apsaugos ir regioninės plėtros ministerija, atlieka INTERREG VI-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos (toliau – Latvijos ir Lietuvos programa) vadovaujančiosios institucijos funkcijas. Todėl Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijai ir Latvijos Respublikos aplinkos apsaugos ir regioninės plėtros ministerijai yra labai svarbi visuomenės nuomonė apie tai, kokia gi turėtų būti Latvijos ir Lietuvos programa, kaip jai tapti patrauklia, sutelkiančia įdomiausius projektus, pritraukiančia naujas idėjas visuomenei reikšmingiems pokyčiams regionuose įgyvendinti. Tuo tikslu Latvijos Respublikos aplinkos apsaugos ir regioninės plėtros ministerija organizavo Latvijos ir Lietuvos programos dokumento projekto parengimo darbus ir šiuo metu paskelbė viešąsias konsultacijas, kurios vyks iki š. m. rugpjūčio 22 d., skelbimą galima rasti čia: https://latlit.eu/public-hearing-for-new-latvia-lithuania-programme/ .