LIETUVOS REGIONINĖ POLITIKA Home
en

Miestas - regiono magnetas

Miestas - regiono magnetas

Kaip pritraukti įmones ir gyventojus į regionų miestus bei miestelius? Kaip išlaikyti miestų erdves, tinkamas gyventi ir dirbti? Ko reikia, kad regioniniai miestai taptų magnetais regione?

Apie tai su penkių Lietuvos miestų ir rajonų savivaldybių merais lapkričio 15 d. Vilniaus miesto savivaldybėje kalbėjosi Vilniaus miesto savivaldybės Miesto plėtros departamento direktorius Mindaugas Pakalnis. Jis papasakojo, kaip, įtraukus į miesto kūrimą jaunus žmones, Vilnius tapo išmaniuoju miestu.

Kodėl svarbu įtraukti visuomenę į architektūros ir urbanistikos procesus ir ko reikėtų pasimokyti iš Skandinavijos šalių – gerąja užsienio savivaldybių patirtimi ir savo įžvalgomis dalinosi Džiugas Lukoševičius, Malmės miesto (Švedija) savivaldybės urbanistas.

Aplinkos viceministrė Rėda Brandišauskienė teigė, kad tvarios miestų ir teritorijų visumos būtinybė yra daugumos šiandienos urbanistinių problemų sprendimas.

Renginio tikslas – pasidalinti problemų, su kuriomis susiduria miestų plėtra, sprendimais, kad miestai galėtų kuo geriau pasinaudoti aktyviu bendruomenių bei visuomenės įsitraukimu bei kitomis atsirandančiomis galimybėmis.

 Regionų keitimąsi gerąja praktika skatina ir tokios iniciatyvos kaip žurnalo STRUCTUM organizuojamas, Vidaus reikalų ministerijos remiamas ir jaunimą su savo idėjomis įtraukiantis projektas „Išmanusis miestas V“. Jaunųjų profesionalų rankoms savo teritorijas patikėjo net penkios šalies savivaldybės: Visagino, Skuodo r., Tauragės r., Anykščių r. ir Alytaus miesto. Projekto metu savivaldybės, aukštosios mokyklos ir verslo sektorius prisideda prie regionų patrauklumo didinimo investuotojams, kuria šalies gyventojams kokybiškas gyvenimo sąlygas, sprendžia nedarbo, demografijos problemas, skatina verslumą.