LIETUVOS REGIONINĖ POLITIKA Home
en

Išmaniųjų miestų kūrėjai papasakojo, kaip pasikeis Lietuvos regionai

Išmaniųjų miestų kūrėjai papasakojo, kaip pasikeis Lietuvos regionai

Projekto „Išmanusis miestas V“ dalyviai kartu su savivaldybių atstovais ir partneriais kūrybinių dirbtuvių metu suformavo naujas pažangių Lietuvos miestų vizijas.

Kelias į klestintį miestą - laimingi žmonės

Vasarį vykusių kūrybinių dirbtuvių metu buvo dar kartą pasidžiaugta, kad „Išmaniojo miesto“ idėjos, partnerių produktai ir paslaugos sutampa su Lietuvos Respublikos Vyriausybės siekiais: užtikrinti ne tik šalies visų regionų plėtrą, pažangių miestų kūrimą, bet ir suderinti įvairias regionuose vykdomas veiklas – verslo, žemės ūkio, turizmo, rekreacijos, aplinkos ir kultūros paveldo apsaugos, infrastruktūros.

Kaip teigia projekto sumanytoja Ignė Dutova – bet kuris Lietuvos miestas gali būti ir tvarus, ir ekonomiškai klestintis, ir pažangus, ir kompaktiškas. Tik keistis reikia pradėti nuo savęs.

Kauno technologijos universiteto Statybos ir architektūros fakulteto dekanas dr. Andrius Jurelionis, sveikindamas kūrybinių dirbtuvių dalyvius pabrėžė, kad išmanūs miestai – Viena, Kopenhaga, Vankuveris – yra pripažinti geriausiais gyventi miestais, ir tokiais labai nesunkiai gali tapti ir Lietuvos miestai. Ir būtent tai, pasak A.Jurelionio, įgyvendinti gali studentai – projekto „Išmanusis miestas V“ dalyviai.

Kūrybinių dirbtuvių metu savivaldybės supažindino jaunuosius specialistus su pertvarkyti siūlomomis teritorijomis, o projekto partneriai džiaugėsi, kad gali pasiūlyti sprendimus bet kokioms kūrėjų vizijoms realizuoti. „Galima įgyvendinti beveik viską, o gal net, - viską, jeigu turite viziją“, – sakė jie.

Kuriame savo miestą

Projekto organizatoriai pasakoja, kad studentai renkasi kurti savo gimtuosius miestus. Žinodami savo miesto specifiką, jauni specialistai pasiūlo pluoštą netradicinių idėjų, kurios jų galvose brendo ir augo ne kelias savaites, mėnesius, o net kelerius metus, vaikštant gimtojo miesto gatvėmis.

Tai jau penktasis nacionalinio konkurso „Išmanusis miestas“ etapas, šiemet subūręs net 22 komandas iš Klaipėdos universiteto, Vilniaus dailės akademijos, VGTU, Klaipėdos valstybinės kolegijos, Vytauto Didžiojo universiteto, Kauno technologijos universiteto ir Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos. Architektai, dizaineriai, inžinieriai kuria koncepcijas Alytaus m., Anykščių r., Skuodo r., Visagino bei Tauragės r. savivaldybėms.

Inovatyvių, darnių šalies regionų koncepcijas išvysime jau šį birželį. Projektai bus vertinami atskirose kategorijose pagal pateiktas temas. Kiekvienoje kategorijoje bus renkamas nugalėtojas, išsiskiriantis iš visų darbų savo idėjų originalumu, atlikimo kokybe ir sprendinių pagrįstumu. Vertinama taip pat bus teritorijos, pastato ar komplekso urbanistinės ir architektūrinės vizijos (idėjos) kokybė, išmaniųjų technologijų pritaikymas ir jų ekonominis pagrįstumas, savivaldybių poreikių tenkinimas ir energinis efektyvumas.